Bambus Karmel Avangard 27x620x2440mm

Nowy produkt

Najważniejsze cechy
  • Wysyłka: 5 dni  
  • Waga: 35 kg
  • Długość: 2440 mm  
  • Szerokość: 620 mm
  • Materiał: Drewno  
  • Wykończenie powierzchni: Lite
  • Gatunek drewna: Bambus  
  • Zabezpieczenie wstępne: Surowe
  • Rodzaj blatu: Avangard  
  • Krawędź: Prosta

Więcej szczegółów

499 Przedmioty

398,00 zł brutto

Więcej informacji

Blat Bambus Płaski Karmel 27x620x2440mm

Blat Bambus Płaski Karmel 27x620x2440mm wykonany jest z litych kawałków drewna, klejonych po szerokości i łączonych na mikrowczepy po długości. Blat znajduje się w stanie surowym i wymaga olejowania lub lakierowania.

Bambus Bursztynowe drewno z łodyg traw.

Bambus to specyficzna odmiana trawy występująca głównie w rejonie południowo-wschodniej Azji. Drewno Bambusa pozyskuje się z wielkich, pustych w środku, drewniejących łodyg traw, które mogą mieć nawet 30 cm średnicy i 40 m wysokości. Bambus rośnie niezwykle szybko, nawet do 60 cm na dobę, tworząc trawiaste lasy. W ciągu trzech lat od posiania uzyskuje się pełnowartościowy surowiec. Odpowiednio cięte i sklejane ścianki łodyg w postaci płyt i paneli stanowią pełnowartościowy materiał do produkcji mebli, materiałów podłogowych oraz blatów. Drewno Bambusa urzeka swą niepowtarzalną strukturą (jest ona zupełnie inna niż drewna klasycznego) oraz bursztynową barwą, którą można zmieniać poprzez odpowiednią obróbkę termiczną - wygrzewanie. Trwardość bambusa jest około 30% większa od twardości dębu lub klonu. Blat bambusowy charakteryzuje się odpornością na ścieranie, promieniowanie słoneczne oraz wilgoć. Obecnie blaty bambusowe stają się coraz bardziej popularne na rynkach europejskich. Unikalne cechy jakimi może poszczycić się ten gatunek drewna sprawiają, że liczba zwolenników bambusa gwałtownie wzrasta.

Możliwe sposoby wykończeniowa powierzchni blatu: olej lub lakier.

Powierzchnia pokryta lakierem jest łatwa w utrzymaniu czystości, lakier podkreśla naturalne usłojenie i barwę drewna. Lakier dość szybko wyciera się, w szczególności gdy jest zastosowany na często użytkowanym blacie kuchennym. Lakier w porównaniu z olejem trudniej znosi wysoką temperaturę. W przypadku odpryśnięcia lub wytarcia lakieru w jednym miejscu zmuszeni jesteśmy zeszlifować całą powierzchnię lakieru i położyć nową warstwę. Nie nanosimy lakieru miejscowo, bowiem będą występowały różnice kolorystyczne. Lakier tworzy film na powierzchni blatu. Warstwa oleju nie ściera się tak szybko jak lakier, bowiem olej wnika głęboko w strukturę drewna i impregnują ją nawet do kilku milimetrów. Tak chronione drewna jest odporne nie tylko na wodę ale także na wysoką temperaturę. Dużym plusem powierzchni olejowanych jest to, że w przypadku uszkodzenia powierzchni, możemy dokonać miejscowych naprawień/uzupełnień oleju. Słabszą stroną blatu olejowanego jest to, że drewno ciemnieje.